17 Ocak 2014 Cuma

Kaş Günlüğü -3-

Deniz severler için gelelim Kaş'taki cennet mekanlara.Kaş'ta her gün başka bir yerde denize girebilirsiniz, bu konuda oldukça zengin.
Nerelerde Denize Girilir?
Benim favori mekanım, ödüllere layık Kaputaş Plajı. Burası gerçekten bir cennet. Denizi berrak ve sıcak. Yeşilden maviye dönen harika denizi insanı büyülüyor. Kaş'a girmeden dağların arasında bulunan bu plajda herhangi bir tesis yok, sadece dondurma ve gözleme yapan küçük bir yer var gözlemeleri de oldukça lezzetli. Şezlong ücretleri de makul.

 
Kaş'ta kesinlikle tekne turuna çıkıp Kekova'yı keşfetmelisiniz. Belki de ömrünüzde görebilceğiniz en berrak en güzel sularına sahip bu yerler. 


 

Burası Kaleköy, sadece tekne ile gidilebilen ilginç bir yer. Dondurması meşhur,denemenizi tavsiye ederim.Eğer plaj işletmesi isterseniz de, Küçükçakıl ve Büyükçakıl'da birçok işletme var. Bu plajlar uzun kum sahillerinden oluşmuyor, minik çakılların oluşturduğu ufacık bir bölümden yürüyerek buz gibi denize girme imkanı sunan bir plaj. Küçükçakıl merkeze oldukça yakın, Büyükçakıl biraz daha uzakta kalıyor.
Ayrıca kaldığınız otelin kendi özel ufak plajından da denize girebilirsiniz.Diğer Kaş günlükleri için buyrun :)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder